| indragostit135 a întrebat:

Salut comunitate TPU!
Am 17 ani si am avut in decembrie 2010 o entorsa la glezna dreapta. Am fost la medic, am facut radiografie si nu a fost nimic rupt: doar o entorsa care nu necesita nici ghips dupa spusele medicului si 3 zile la pat. Am stat la pat poate si mai bine de 3 zile fara efort. Durerea tot continua asa ca am asteptat pana in mai. Apoi am fost la un alt medic s-a uitat si a vazut ca tot unflata este. Mi-a recomandat 10 sedinte de fizioterapie care includea 3 procedee (nu stiu cum se numesc). In zadar. Este luna august si tot am dureri; daca incerc sa incordez piciorul in aer ma doare foarte tare; genoflexiuni nu mai pot decat pe varfurile picioarelor; nu mai spun ca de multe ori dupa efort nu mai pot pasi pe toata talpa. Eu am avut rabdare si mai pot avea in continuare. Vreau doar sa stiu daca se va vindeca de la sine cu trecerea timpului.

Răspuns Câştigător
| darkrider a răspuns:

Parerea mea e ca deja a trecut prea mult timp.
Iti sugerez sa te duci la un medic competent, care sa vada care este cauza durerilor, pentru ca e clar ca nu ti-a trecut, si mai ai ceva in neregula pe acolo...

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat