| valentina2392 a întrebat:

Cum pot scrie in messenger Facebook un text mai lung si apoi sa se poata copia anumite fragmente din el fara sa copiezi tot textul!
Multumesc!

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Selectezi din text doar acele fragmente si le copiezi.

| valentina2392 explică (pentru PainTech):

Asta pe calculator! Dar pe telefon nu poti. Decat sa copiezi tot si apoi sa te duci sa-i dai paste intr-un fisier txt si apoi sa selectezi ce doresti sa copiezi de fapt! Macar sa apara gen numar de telefon, sau gen cifrele care le scrii in text. sa poti scrie tu intr-un fel incat sa poata copia cel care primeste mesajul doar ceea ce are nevoie. Exemplu cont bancar...

| PainTech a răspuns (pentru valentina2392):

Daca vrei sa copiezi anumite fragmente care au intre ele text nefolositor, exista mai multe aplicatii care memoreza ce ai copiat si poti lipi acele fragmente fara sa faci atat de mult multitasking.

De exemplu : Clipboard History sau Copy Paste - Clipboard manager.