| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, daca pun un colet la poșta eu trebuie sa platesc transportul sau il depun si il plateste destinatarul?

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Poti alege sa platesti tu transportul, sau destinatarul. In ambele cazuri platesti transportul, insa in cel de-al doilea vei primii banii inapoi. In cazul in care vrei sa plateasca celalalt transportul, il vei achita tu mai intai, iar la primire, celalalt iti trimite valoarea (deci dai banii si ii primesti dupa cateva zile).

| dinaprilie a răspuns:

Aditional poti sa ceri plata transport prin ramburs dar initial la posta romana il platesti tu.

| Vântulalb a răspuns:

Tu platesti la expeditie. Dar incluzi suma in suma pe care destinatarul trebuie sa ti-o achite. In rubrica "ramburs".