| ParradiSs a întrebat:

Salut, daca vreau sa cumpar de pe un site ceva cu cardul, cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

O sa te puna sa introduci cateva date ale cardului, Numele de pe card, data expirarii, codul de pe fata cardului si ultimele 3 cifre de pe spatele cardului. Mare atentie, niciodata sa nu introduci codul PIN al card-ului, nu ti-l cere nimeni, e posibil sa fie scam si ramai fara bani pe card. Cel mai bine te informezi despre site-ul respectiv daca e legit inainte sa introduci datele cardului.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Se procedează urmând exact pașii pe care ți-i cere acel site. Nu sunt la fel peste tot, unele vor solicita în plus un cod pe care o să-l primești pe telefonul mobil prin SMS, dacă ai cardul înregistrat în 3DSecure.

| ParradiSs explică (pentru mihai69):

Am intreles. Mersi de raspuns!

| mihai69 a răspuns (pentru ParradiSs):

Cuplă cere.winking