| BiancaBiby123456 a întrebat:

dati-mi si mie intamplari reale cu fantome din viata voastra! dau funda winking multumesc

Răspuns Câştigător
| MadduSnk a răspuns:

Heei. Nu stiu daca o sa ma crezi sau nu. Whateev. So, mereu, in fiecare seara bam bam bam, cand raman singura treaza [ gen, toti dorm, doar eu mai stau si ma uit la tv ] se aud, ba pasi din tavan [ mentionez ca deasupra mea nu sta nimeni ], ba lovituri in frigider [ am frigiderul pe hol ], ba farfurii sparte iar cand ma duc sa vad, totul este in relgula, iar cand merg la baie, ma simt ca si cum cineva ma priveste si se face foarte frig, ba nu gasesc ceva il caut de 10 ori in toata casa, iar peste 5 minute il gasesc exact unde l-am cautat cu cea mai mare atentie si ma rog. Totul a inceput dupa ce s-a nascut fraimiu thinking

14 răspunsuri:
| seby4music a răspuns:

Sincer am o chestie care mi-a dat de gandit si ma cam inspaimantat...eram cu fosta prietena afara si eram fata in fata si ne tineam de maini, nu prea mai stiu cum a fost dar am avut impresia ca mi-a pus mana pe umar ca o tinea pe umarul meu si deodata am realizat ca eu o tineam de maini si ca nu avea cum sa imi fi pus mana pe umar, deci pur si simplu am sarit in sus puteam sa jur ca cineva era cu mana pe umarul meu...a fost cam ciudat big grin

| claudiu11re a răspuns:

Bine iti zic ce mi-a povestit o vecina mai batrana vara trecuta deci o femeie s-a dus la sotul ei la cimitir pe la ora 12 jumate si cica nu e bine sa mergi deloc la ora aia in cimitir cand a intrat nu a patit nimic totu bine s-a dus a plans cta la cruce la barbatasu.si a plecat acasa cand a iesit din cimitir a simtit ca cineva arunca cu pietre dupa ea cand s-a intors cica era un sarpe ingrozitor de mare si lung si cica arunca cu pietre mari dupa femeie aceasta a fugit si a scapat nu stiu cat de adevarata est am auzit-o si eu si nah am zis sa o zic mai departe

| Kenichi a răspuns:

Buna, acum nu stiu exact daca era o fantoma mai repede un demon. deci povestea lunga pe scurt. m-am dus in cimitir pentru ca se tinea un priveghi la un unchi si el era inmormantat mai spre fundul cimitirului. si cand am trecut p o aleiuta intunecata asa am vaz o statuie neagra cu un inger. nu am bagat-o in seama si am mers mai departe cand am ajuns la asa zisul priveghi nu era nimeni acolo m-am intors inapoi si statea statuia in mijlocul drumului acum ce vad, o pisica alba se catara pe umarul stang si una neagra pe umarul drept. la care ingerul cum statea el intr-un genunchi se scutura din aripi si se ridica. am fugit mancand pamantul... si cand am iesit din cimitir era 1 noaptea treaba s-a intamplat in mai putin de 30 de minute si am intrat pe la 8 in cimitir. bafta.

| BodyFleci a răspuns:

Sa vezi acum cate fabule scot astea... dar e ok ca o sa mai radem un pic de cateva povesti pescaresti laughing "Si uite atata era fantoma, si m-am batut cu ea si pana la urma i-am dat K.O. printr-un sut de la vreo 80m... si uite asa a sarit mingea in bara si a omorat fantoma" sper ca n-o sa fie chiar asa de exagerate rolling on the floor)

| DamonsGirl a răspuns:

Nu cred în fantome pentru că nu există. Dăăh. laughing

| tvdfannumberone a răspuns:

Eram la bucatarie (eu stau la casa) si o prietena a decedat recent sad. Si cum ma uit eu pe geam o vad in curte cum se joaca cu catelul meu si imi face cu mana. Apoi cand m-am uitat in alta parte, disparuse.

| Ironicnαme a răspuns (pentru tvdfannumberone):

Asta e doar în imaginaţia ta...

| tvdfannumberone a răspuns (pentru Ironicnαme):

Probabil...

| Sabry16 a răspuns:

Pai nu stiu acum daca era chiar o fantoma sau imaginatia mea dar era vara si in ziua aia imi murise un pisic pe care il iubeam foarte mult.In fine l-a ingropat mama in gradina si au trecut cateva ore si am iesit afara acolo unde era inmormantat in gradina si eram asa trista si m-am intors si in gradina mama plantase niste ardei si asa intre ei am avut o jumatate de pisica adica asa o umbra neagra care era doar jumatatea din spate(coada, piciorul si putin din corp) si chiar am tipat si am fugit in casa.Si umbra aceea semana cu pisicul care murise. Apoi imi era firca sa mai ies afara si mama mi-a spus ca mortii inainte sa plece pe cealalta lume mai raman 3 zile pe pamant.
Si de la o vreme in casa seara cand ma duc in hol ma simt asa deparca ma urmareste cineva :-s E foarte straniu...

| LoLzStAr a răspuns:

Ieri seara, m-am dus la baie, eram singura acasa.Si dintr-o data mi s-a deschis usa singura.adica nimeni nu a apasat pe ea. :-s
Am iesit. S-a vazut o umbra neagra in oglinda, dar lumina era aprinsa. Dupa parca ceva s-a miscat. Mam dus am luat bata laughing Si am inceput sa caut: Mam dus la baie, nimic.Mam dus in sufragerie, nimic.Mam dus la parintii mei in camera, nimic.Da ei nu erau acasa.Mam dus in bucatarie, ceva! Am tipat si dupa s-a stins lumina in tot blocul.S-a spart becul, si dupa m-am dus si mam culcat in pat. Se auzeau niste soapte: Treziireaaaa...Treeezireaaaa...Am tipat a revenit lumina in bloc. Si a venit si mama si tata. A fost un cosmarrrr :-s rolling on the floor Dar bine ca am dat cu pumnul in oglinda si dupa s-a aprins in bloc nu dupa ce am tipat. Bizar nu?

| ღIoanaღ a răspuns:

Pai uite asta o sa para putin cam ciudat si comic Intr-o seara am dormit la o prietena si parinti ei nu erau acasa erau la o nunta Noi doua ne uitam la TV iar usa camerei era deschisa si odata s-a facut ecranul TV-ului negru dupa care am vazut o umbra cocosata pe perete am tipat si prietena mea a luat o lanterna ne-am apropiat de usa eu naveam ce sa iau si am luat o portocala laughing ne-am uitat dupa usa si nu era nimic am lasat usa putin deschisa si ne-am am pus pe pat dupa care am auzit in sufragerie trantinduse o alta usa am sarit repede din pat si ne-am dus la usa si eu de frica am aruncat cu portocala si am fugit in sufragerie si acolo flutura perdeaua de la gem dar geamu nu era deschis si nici usa am tipat si prietena mea a venit cu lanterna si cu un mar laughing ( langa pat era un bol cu fructe) noi stateam amandoua in mijlocu camere si prietena mea a vrut sa ma sperie si cum stateam noi in mijlocu sufrageriei ea a cazut dintr-o data si mam speriat m-am pus jos langa ea si o scuturam de umeri si ea o facut o voce de aia stranie si eu din impuls i-am ars o paleta peste fata laughing dupa aia ea a inceput sa rada si mi-a zis ca a vrut sa ma sperie ne-am dus la ea in camera si Tv-ul si-a revenit dar era pe Discovery la Fenomene Stranii da ce e drept aveam 9 ani deci putea fi ori ce dar eu am mai vazut si anul trecut umbra acea si ea la fel eu am vezuto in hol la geam iar colega mea a vezuto la ea in camera langa perdea urland worried cam ciudat si infricosator sper ca te-am ajutat oarecum dar mie mi se pare ca vrei doar sa auzi povesti nemuritoare cu draci pe care le auzi zilnic de la babe da na problema ta! happy

| Jackside a răspuns:

Salut am o intamplare foarte horror.eram la ora 12 noaptea intr-un cimitir.ploa,fulgera si era intuneric. acolo mi-a murit bunica mea.si m-am dus la mormantul ei sa aprind o lumanare.deodata am vazut o fantoma (era ca-o ceata). era o femeie.am fugit mancand pamantul.am iesit din cimitir.si la un mormant am vazut un mort viu(zombie).am fugit tipand si o masina a oprit. m-a intrebat de ce tip.eu i-am spus ca era un zombie in cimitir.m-am urcat in masina lui.am ajuns acasa si le-am spus parintilor. asta a fost tot sper ca v-a placut. daca v-a placut da-tim un raspuns. va salut.o noapte de groaza. salut.pa!

| Calin2001 a răspuns (pentru Jackside):

Dar ce cautai tu noaptea la 12 intr-un cimitir? Si daca ploua afara cum sa aprinzi o lumanare nu ti-ai dat seama ca se stinge? rolling on the floor :v

| Caprioru_Cosmin_1995 a răspuns (pentru Calin2001):

Pune tu AICI INTREBAREA MEA si vezi cate poracari spun odar minciuni