| AlexIonita a întrebat:

Salut de cateva zile am o problema cu ram-ul am o placa de baza cu 2 sloturi pentru rami, si am decat 2GB in primul slot,iar de cateva zile il pornesc foarte greu, pc se blocheaza intruna m-am jucat cs go stiu ca pentru joc trebuie 2Gb da mergea fara probleme, si acum il tin in al doilea slot si merge, primul slot e posibil sa fi arsa?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Pai în "My Computer" poti sa vezi toata memoria ram care funcționează. (in properties).
Bine este ca să faci o defragmentare a fiecărei partiții, apăsând clic dreapta pe partitie si apoi "defragment".

| AlexIonita explică (pentru anonimg):

Da am rezolvat nu e ars, ca a mai bagat 1GB ram si merge, https://imgur.com/a/4x22T
da ar fi o problema ca e putin mai mic?(mhz)

| anonimg a răspuns (pentru AlexIonita):

Multumesc pentru funda.
Merge si asa; dar o soliciti prea mult pe cealalta. pentru asta te sfatuiesc sa descarci programul cpu-z si sa verifici temperatura fiecaruia.
Bine este sa instalezi programul memtest: http://www.softpedia.com/......9/24cf/0/1 (folosesti winrar pentru dezarhivarea fisierului).