| MaDaLyN1 a întrebat:

De curand m-am apucat sa joc la pariuri "Sport Bet Challenge", firma.Si nu prea am inteles faza asta cu -1 la meciuri. De ex, eu pun 8 meciuri pe un bilet si il joc cu 7/8. Asta inseamna ca daca imi iese oricare 7 meciuri de pe acel bilet castig acei bani? De ex as putea pune o cota de 100+ la misto pe un bilet cu alte 7 meciuri mai sigure. Desigur cota va fi enorma. si pun 7/8. Daca nu iese acel meci de cota 100+, voi lua acei bani de pe bilet?

Răspuns Câştigător
| TheHunter38 a răspuns:

7/8 inseamna sa prinzi minim 7 meciuri oarecare din cele 8 puse de tine, dar in cazul in care pierzi 1, castigul va fi calculat in functie de cele 7 cote prinse. Deci nu se poate cum ai spus tu.
Dar astea trebuie sa scrie pe bilet:castig minim= cat ei daca pierzi cea mai mare cota

| MaDaLyN1 explică (pentru TheHunter38):

Aha, am inteles. De ex am un bilet asa : Suma 2 lei, cote 1.30, 1.35 4.25 1.45 1.50 1.30 2.26 2.20 la 7/8. Sa zicem ca nu iese aia de 4.25, celelalte cote inmultite vine undeva ~25, adica 50 lei. Cum se ajunge ca castigul minim sa fie 6 lei de ex thinking

1 răspuns: