| мямιѕтєяισѕ a întrebat:

Salut, de curand mi-am luat niste casti cu microfon, castile merg dar microfonu nu merge. Mentionez ca am windows XP, am incercat chestia aia cu boost care este youtube, dar tot nu merge.Culmea e ca am mai avut un microfon si mergea inainte cand am luat skype dar s-a oprit din senin. Daca stie cineva cum pot rezolva?

1 răspuns:
| xlr1993 a răspuns:

Salut, in control panel > sounds, speech and audio devices > sound and audio devices > tabul Audio> sub sound recording click pe volume si vezi sa fie pornit, iar in tabul respectiv sa fie bifat microfonul tau sau windows default. In recording control fii sigur ca e bifat microphone si pornit.