| CristianTheBest a întrebat:

Salut :/! Deci am o problema cu PC-ul. De cateva zile unitatea nu mai transmite informatii pe monitor... nu stiu sa explic exact. Deci, unitatea se aprinde, monitorul se aprinde (nu e defectt) dar in loc sa functioneze normal. becul de la monitor licare ca si cum nu ar fi conectat la monitor. intelegeti happy? Cablul nu are nici o problema! Doresc raspuns cat mai rapid. Funda si multe, multe multumiri!

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Scoate placa video, apoi o pui la loc, o fixezi bine si vezi daca-ti porneste monitorul. Daca nu, incearca cu o noua placa video.

| CristianTheBest explică (pentru neutrino):

Pai sigur o fi de la placa video?

| CristianTheBest explică (pentru neutrino):

/merge! Merci mult, mult, mult! happy

3 răspunsuri:
| Anon1m009 a răspuns:

Ar putea sa fie de la placa video. Am avut si eu aceeasi problema unitatea mergea dar monitorul nu arata nimic, asa ca am schimbat placa video si acum merge