| Scharfschütze666 a întrebat:

Salut, deci eu nu am mers niciodata cu trenul, vreau sa stiu daca se poate merge cu trenul de la Targoviste spre Ploiesti Sud, sunt student la targoviste. Care ar fi preturile daca exista ruta aceasta? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Peridava a răspuns:

Acum au ruta prin Titu si de asta ajung in Bucuresti. Probabil sint lucrari la linia directa. Dar schimbul in Gara de Nord este usor.

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pe site-ul infofer.ro nu exista rute directe. Trebuie sa faci schimbul in Bucuresti, cu o cursa cat mai apropiata ca timp. La intoarcere la fel.

Poti incerca cursele rutiere. Detalii gasesti aici:
http://www.autogari.ro/Transport/Ploiesti-Targoviste

| Scharfschütze666 explică (pentru dannyel86):

Imi trebuie Targoviste > Ploiesti nu am ce cauta pana in Bucuresti, dar mersi. De cursele rutiere stiu dar nu stiu preturile de la tren, nu am mers niciodata ma gandeam ca e mai convenabil?

| Peridava a răspuns (pentru Peridava):

Acum am vazut ca esti student. Ai reducere. Daca mai e si doar Regio, pretul e foarte mic.

| Peridava a răspuns (pentru Scharfschütze666):

Acum au ruta prin Titu si de asta ajung in Bucuresti. Probabil sint lucrari la linia directa. Dar schimbul in Gara de Nord este usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uuuu Târgoviște :>
Uite aici, poate te ajută site-ul ăsta
http://www.tourismguide.ro/x/mersul_trenurilor_plecari_targoviste/

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Cea mai sigura si precisa informatie o gasesti pe mersultrenurilor.ro sau cfr.ro.
Acolo gasesti toate rutele, preturi, orar.

O zi buna!

| Peridava a răspuns:

Da se poate circula cu trenul. Pretul (maxim la IR) este de 30 lei.