| Danike15 a întrebat:

Salut din nou, ieri mi-a ajuns coletul din DK, pe site-ul Postei Romane scrie asa:
14.02.2017 13:21 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
15.02.2017 09:12 Primit de la expeditor - BSI Bucuresti
15.02.2017 14:11 In prelucrare - BSI Bucuresti
Ce urmeaza? Este primul meu colet din afara laughing
Si cam care este timpul de prelucrare?
Pana ajunge la oficiul meu postal, sau imi vine acasa? Stau langa Oradea. happy

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Acasa iti vine doar un aviz, trebuie sa mergi la oficiul postal de domiciliu sa ridici coletul, dupa ce primesti avizul. Urmareste in continuare unde se afla coletul, daca stai la tara ultima inregistrare va fi la un oficiu postal rural de zona din orasul cel mai apropiat, ghiseele rurale nu sunt informatizate din cate stiu.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat sunt de aglomerati cei de la vama, in 1-3 zile poti primii instiintarea sa te prezinti la posta sa-l ridici, sau chiar poti primii pachetul acasa.

| andreia67 a răspuns (pentru Violleta2022):

Gretta, DK este Danemarca deci UE, coletul nu trece prin vama, vine direct la oficiul postal de domiciliu, exact ca un colet intern.

| Danike15 explică (pentru andreia67):

Mi-a ajuns happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum urmeaza expediere catre oficiu postal iar dupa il ai acasa.
Eu sunt din Bucuresti... prelucrarea este de vreo 2 zile maxim, asa ca sa zicem ca in ''aproape'' 10 zile (maxim) il aiwinking

| Danike15 explică (pentru andreia67):

Multumesc

| andreia67 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acasa iti vine doar un aviz, trebuie sa mergi la oficiul postal de domiciliu sa ridici coletul, dupa ce primesti avizul. Urmareste in continuare unde se afla coletul, daca stai la tara ultima inregistrare va fi la un oficiu postal rural de zona din orasul cel mai apropiat, ghiseele rurale nu sunt informatizate din cate stiu.