| anonim_4396 a întrebat:

Salut!

După părerea voastră unde este cel mai bine să fie poziționat un apartament, la parter, etaj 2/3 sau la ultimul etaj? Și de ce?

Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Flavianadx a răspuns:

Depinde si de vecini si cartier. La parter uneori trebuie sa stai cu gratii.
La 2/3 ai vecini deasupra si te pot deranja.
La ultimul n-ai vecini deasupra, dar e mai frig iarna si mai cald vara.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Etajele 1 este cel mai bun.
Locul doi il ocpa etajele 2 si 3, unde nu curge, pica nimci, nu-ti intra nimeni pe geam si nici nu-ti curge apa-n cap de la un acoperis spart. In plus, nu-i prea mult de urcat, cum este la etajul 4.
Parterul este rau, fiindca se pot infunda WC-urile si tevile de scurgere din cauza a ceea ce arunca cei de la etaj. Un alt inconveninet este ca-ti poate intra cineva in casa, pe geam sau prin balcon.
Ultimul etaj este iarasi rau, fiindca sunt sanse ca acoperisul sa aiba gauri si sa-ti ploua in casa, sau sa nu fie presiune la apa si sa nu urce pana la 4.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ideal etajul 5-6 din 10.
In niciun caz parter, în niciun caz ultimul etaj

| Dismally a răspuns:

Dace este bloc cu 4 etaje atunci 2 - 3, in nici un caz parter sau ultimul etaj, sunt o mie de probleme acolo, e mai bine sa le eviti.

| Vântulalb a răspuns:

"Locul doi il ocpa etajele 2 si 3, unde nu curge, pica nimci, nu-ti intra nimeni pe geam si nici nu-ti curge apa-n cap de la un acoperis spart."
Dar iti curge mai multa apa daca te inunde vecinii de la restul etajelor de mai sus.
Ah, @Jassmina! Tu si Dorinel.

| UserRo10 a răspuns:

Pentru mine ideal este intre etajele 2-4 pentru a nu depinde de lift

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La casa este cel mai bine. Singur în curte.

| Catalin77945 a răspuns:

Eu zic ca la 2/3, dar depinde de mai multe chestii

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Și la parter poate fi multă gălăgie de-afară, sau miros și gândaci de la canalizare dacă e situată aproape.

| Flavianadx a răspuns:

Hai mersi. Vedeti bai? pe toate le stiu.