| coosmin24 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar un apartament dar nu stiu pentru ce nivel sa optez! Unde ar fi mai bine la parter sau la ultimul etaj?
Pareri va rog pro sau contra!
Multumesc!

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu prefer cât mai sus, unde priveliştea e uluitoare, dar nici chiar ultimul etaj, pentru că poate să aibă dezavantajele lui.

| darrio2007 a răspuns:

La etajul 1.Nu cari mobila prea sus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici parter nici ultimul etaj. Pe la 2-3 e cel mai bine.

La parter ai geamul direct in strada, nu poti lasa un geam deschis noaptea, cand esti plecat.

La ultimul etaj (daca e bloc de 8-10 etaje )si nu merge liftul... ups, plus vara e mereu sauna, iar daca acoperisul are probleme te mai trezesti si cu ploaie in casa.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nici parter nici ultimul.
Stau la parter si uneori sunt probleme cu canalizarea.Cei de la ultimul etaj se plang le mai ploua in casa...
Daca ai de unde alege, cumpara la mijloc. Evita insa apartamentele care sunt la capete, preferandu-le pe cele care se afla la mijloc.
De pilda daca iti iei un apartament la etajul 1, vei face economie de caldura, pentru vei beneficia de caldura data de vecinii de jos, de sus, din stanga din dreapta locuintei tale.

| blAster85 a răspuns:

Ultimul etaj nasol exact ce spunea Wrzzer, acum din punctul meu de vedere eu nu as lua chia parter, macar etajul1 sau doi.

| coosmin24 explică:

Multumesc pentru informatii!

| Helpmeforfree a răspuns:

Daca tot raspundeti, raspundeti cum trebuie.Nu face un sondaj cu un etaj de la unu la ultimul, ci parter si ultimul.

Eu spun parter

| NOname a răspuns (pentru Helpmeforfree):

Eu spun "ultimul". tongue

| Seby_Damian_1997 a răspuns:

Nici la parter, nici a ultimul etaj sa nu iei, cel mai bine ii de preferat la etaju 1-2, astea sunt cele mai bune etaje care se aleg!

| Wrzzer a răspuns:

Salut! e mai bine la parter. deoarece la ultimu etaj vara e cald in apartament si iarna e frig, si-n plus si cand ploua pe timp de toamana-iarna poate sa ai umezeala in casa...