| anonim_4396 a întrebat:

Eu la Windows 7 am urmatoarele marimi la partiti:
http://mbranzoiu20.wix.com/partiti
Si vreau sa imi instalez windows 7 din nou si sa sterg partitiile.
Apoii as vrea sa am marimea de la Local Disk D la C si marimea de la C sa fie la D iar e sa fia normal.Ce marime pun cand fac partitiile C, D si E
Funda!

Răspuns Câştigător
| SskorpyonN a răspuns:

Pentru inceput vom crea partitia in care va fi instalat sistemul de operare respectiv, partitia "C". Pentru a face acest lucru, in caseta "Size" indicam in MB (1 GB = 1024 MB), spatiul care va fi alocat acestei partitii dupa care facem click pe "Apply":

| anonim_4396 explică (pentru SskorpyonN):

Vreau sa spun ca cati MB pun la fiecare partitie pentru a avea aceeasi marime ca in imagine

2 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

Pai calculezi si tu frate de cat ai hdd exe il ai de 500 calucleaza in mod egal cati gb vrei si cate partitii daca faci 3 partitii calculezi la fiecare in parte e cum ai inparti bani la 3 persoane. thinking