| blackboss a întrebat:

Eu voi pleca in Turcia in curand..si stiu ca voi negocia si ma intrebam cum ii voi intreba in engleza...voi merge cu parinti dar eu nu stiu foarte bine engleza si as vrea sa ma ajutati...

Funda si vot....pentru cele mai bune raspunsuri?

Răspuns Câştigător
| cei7pitici a răspuns:

Eu am fost plecat in Israel o perioada in Turcia, Siria, Algeria e foarte usor sa negociezi de exemplu vine un turc cu o esarfa il intrebi : how much? el o sa spuna 20$ tu ii spui I give you 10$ el o sa spuna no no... tu pleci si el normal o sa se tina dupa tine si o sa-ti spuna ia-o cu 12 dolari, si chestia asta merge indiferent de obiect.Nu conteaza expresia fetei atata timp cat tu ii spui cat vrei pe acel ceva mereu preturile se negociaza si uneori si pana la 80%.Ei profita de strainii care nu stiu ca la ei totul e negociabil si uneori ai sa te trezesti ca iti spun cati bani vor in lei! da sunt arabi care cer bancnote romanesti! Suceces e o tara fruoasa Turcia ai sa te distrezi! si nu uita orice e negociabil pana si o sticla de apa plata!