| Luci88 a întrebat:

imi puteti spune si mie de ce mi se blocheaza Laptop-ul? se stinge ecranu dintr-o data, se aprinde inapoi, face chestii dubioase, mi se blocheaza foarte des! desi am Anti Virus!
dau Funda:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Restartarea laptopului poate fi cauzat din mai multe motive:

1. Daca tii laptopul in pat, acesta se va supraincalzi si asta cauzeaza restartarea si alte probleme ale sistemului. Daca vrei sa il tii in pat, pune ceva sub el ca sa isi poata face aerisirea sau cumpara de la un magazin o placa pentru racorire;

2. Daca tii mai multe laptopuri unul langa altul sau laptopul langa telefon sau laptopul langa alte lucruri cum ar fi o tableta, hard-ul se va strica.

3. Poate suna cam ciudat, dar un antivirus poate fi virusat. Daca il iei de pe alte site-uri decat cel de pe care il poti cumpara (Cel original), pot avea virusi care iti poate strica complet sistemul in doar cateva luni. In ultimul rand al comentariului meu am pus un link cu antivirusul pe care il folosesc eu. Sper ca te-am ajutat :)

www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| Luci88 explică (pentru anonim_4396):

De dese ori incepe faca un zgomot ciudat! drrrrrrr cam 5 sec face asa

| anonim_4396 a răspuns (pentru Luci88):

Ai patit ceva din ceea ce am scris eu mai sus?

8 răspunsuri:
| ligiligi a răspuns:

Buna. Poate iti este stricat thinking nu stiu dar eu zic sa ii pui sistem nou si daca e tot asa dul la reparatie sau cheama pe cineva care se pricepi foarte bine la laptopuri. Sper ca te-am ajutatwinking. Sucees.

| didicriss a răspuns:

Nu stiu nici eu sa iti spun prea multe pentru ca nu mi s-a intamplat... sfatul meu e sa il duci la un specialist sau sa iei altulhappy

| AaN56 a răspuns:

Pai nu conteaza Anti Virusu neaparat dar poate fi si o problema de conectiune sa fie un fir rupt dar totus du-te la cineva cu experienta in asa ceva. Dar totus reinstaleazati windosu mai intai ca s-ar putea sa fie si de la asta.

| maria121 a răspuns:

Si mie mi se intampla asa, dar chiar nu stiu de ce fratele meu care se pricipe la calculatoare a zis ca ori are un virus ori este prea vechi dar eu zic sa intrebi un om priceput la calculatoare

| John_Sersson_1989 a răspuns:

O chestie de blocaj ar fi sa nu ai prea multe procese deschise, ai instalat programe si ai lasat bifata optiune cu "Start program with Windows"
Cat de figurile cu placa video.....Service

| Anonimullllll a răspuns:

Cred ca ai un virus pe care antivirusu nu-l detecteaza ori t-i s-a stricat placa grafica de se face ecranu alb si negru dar nu inteleg ce vrei sa zici prin chestii dubioase!