| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,intentionez in viitorul apropiat sa achizitionez in rate un Samsung Galaxy S7 de la Altex.Imi poate spune cineva cum functioneaza cu ratele la acest magazin?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu intrebi tu direct la sursa? Adica la Altex. Aici parerile pot fi diferite.

| RAY a răspuns:

Poti cumpara in 12 rate fara dobanda sau cu dobanda in 24 de rate, dobanda nu e chiar mare, nu magazinul da in rate si o banca gen brd

| OlarBogdan1999 a răspuns:

Am și eu un telefon cumpărat de la Altex în rate și știu ca valoarea lui e de 900 de lei, dar am rata de 100 de lei pe lună, timp de 10 luni, deci plătesc cu 100 de lei mai mult pentru ca l-am luat în rate. Și rata o plătești la PayPoint sau la bancă, simplu ca BUNĂ ZIUA