| xon3 a întrebat:

La cine as putea sa ma abonez pentru internet cat de cat puternic? in momentul de fata sunt abonat la Romtelecom sau telekom cu le spune acum.Pe acestia am o conexiune foarte proasta de internet.De 8 ani de zile am aceeasi viteza de internet, viteza de download a ramas la 1 mb /sec din 2007...nu a mai evoluat de loc.Sunt din comuna Vladeni, jud Ialomita.Comunele vecine stiu ca au fibra optica si au un internet foarte bun si stabil.Am facut o cerere acum 1 an la cei de la RDS dar mi-au spus ca nu lucreaza pe zona noastra si n u stiu ce sa mai fac ...toate comunele din imprejur au fibra optica iar noi am ramas singurii care au ramas in urma sad.Va rog recomandati-mi si mie cativa furnizori de internet ca m-am saturat peste cap de Romtelecom(macar daca era viteza constanta)dar cand iti e lumea mai draga te trezesti ca a cazut netul. Multumesc, astept raspunsuri.

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Tu vezi ce a scris omul ala? Ca si ceilalti care au raspuns, dormiti pe voi? Ia uite: "Am facut o cerere acum 1 an la cei de la RDS dar mi-au spus ca nu lucreaza pe zona noastra"...deci?

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru K0sti):

De la RDS poti lua si Stick de internet cu viteza pana la 24mb/s. Trebuie doar sa aiba acoperore in zona respectiva.

| K0sti a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Ala e net? Da din lac in put? Ce face cand termina traficul alocat? O sa-i mearga ca mortul!

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru K0sti):

Ok. Atunci tot ce pot sa ii recomand este sa mai caute alte firme ce ofera acoperire in acea comuna. Pentru asta trebuie sa se adune multi si sa ceara printr-o petitie etc. ca vor internet in comuna respectiva.

ABC net sau UPC mai sunt bune,

| K0sti a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

"Atunci tot ce pot sa ii recomand este sa mai caute alte firme ce ofera acoperire in acea comuna."... asta e corect si aici te-ai oprit cu recomandarile, pentru ca nu mai tine de tine!

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru K0sti):

Frate, care e problema ta? Daca ai venit aici doar ca sa comentezi mai bine incetez de acum. Nu ajuti pe nimeni daca nu te faci util. Dai pe google si ajuta omu daca ai timp de analizat fiecare cuvant.

| K0sti a răspuns (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Nu trebuie sa dau eu pe Google, trebuie sa dea el! Eu ti-am spus doar ca ai dreptate, deci inca dormi, bag de seama. Sau trebuie sa va traduc ce scriu?
Ca idee, ultimul raspuns pe care l-ai dat si pe care trebuia sa-l dai din prima, este singurul util la aceasta intrebare, restul au raspuns din lipsa de ocupatie!

Decat sa dati raspunsuri pe care nici voi nu le intelegeti, nu le mai dati!

| untu a răspuns:

Eu sint abonat la Telekom de 5 ani si internetul prin cablu de fibra optica si cu routerul Wi-Fi si telefon si merge perfect conexiunea cu internet avem:
-PNG 35 mersi/-1, 77Mbps Download Speed/-0, 85Mbps Upload Speed! In zona Botosani, dar singura problema e sa verifici viteza calculatorului tau, la calculatorul tau e problema, poate ca ai o defectiune, verificati la service!

| Emankonovici a răspuns:

UPC din pacate este singura cat de cat... Bafta

| TheHauntedDoll a răspuns:

Eu folosoesc UPC de multi ani si merge foarte bine.