| anonim_4396 a întrebat:

Salut lume!
Astazi a fost repartizarea la liceu.Liceul la care voiam să fiu repartizata dispune de cateva locuri libere, mentionand faptul ca este in regim filologie bilingv, iar eu nu am luat bilingvul, tocmai de aceea nu am fost repartizata acolo. Dosarele la licee inca nu le-am depus, dar, exista posibilitatea să imi pun dosarul la liceul pe care mi-l doresc? Ce pasi trebuie să urmez?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista nici o posibilitate, va trebui s-a te inscrii la liceul unde ai fost repartizata.
Vei putea incerca un transfer, dar abia dupa sem.I, daca vei indeplini conditiile.

1 răspuns:
| justanotheruser99 a răspuns:

Ai mai avea o sansa să intrii acolo unde vrei. Ar trebui să te duci la secretariatul scolii unde vrei să mergi si să intrebi daca mai sunt locuri (pentru orice eventualitate) si să intrebi cand se dau diferentele in cazul in care mai poti să iti dai examenul de bilingv. Daca nu se poate, asta e, ramai repartizata unde esti.