| anonim_4396 a întrebat:

Hei,mă puteti ajuta cu cateva sfaturi? acum am trecut în a 9 a. Am fost repartizata la profilul filologie simplu.. Am trecut prima opțiune filologie simplu și după bilingv din neatenție,sunt constienta ca a fost total vina mea si regret foarte mult. As vrea sa mă pot muta la filologie bilingv (am luat bilingvul) precizez ca ambele profile sunt în același liceu. Nu știu dacă mă pot muta la filo bilingv, sunt 28/28. Mă pot muta din semestrul 2 sau trebuie sa aștept un an?

Răspuns Câştigător
| NoooooNaMe a răspuns:

Ai putea sa mergi la directiune si sa faci o cerere pe care, poate, ti-o va accepta in caz ca se poate si sa mergi inca din primul semestru la bilingv( parerea mea ). In clasa mea, jumatate mate-info, jumatate filologie, numarul admis pentru mate-info era de 14 dar s-a ajuns la 16 deci orice posibil.

1 răspuns:
| ღβأβأ a răspuns:

Cred ca din semestrul 2, daca nu reusesti poti fii pe faza, sa vezi cand se elibereaza un loc, sau poate cine stie chiar mai repede happy