| Nimeni91 a întrebat:

Salut!
Mă e cineva pe aici care e student și încă nu are card de sănătate? Mie încă nu mi-au emis cardul.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Salut! Sunt student de un an intreg, nimic emis.
A fost nevoie sa merg la spital si m-au intrebat de card, zic ca nu-i emis si procedura continua; ba inca a fost amuzant ca nu l-am avut, ca am putut face o consultatie decontata pe luna urmatoare si doctorul s-a ocupat sa ma inregistreze atunci.

| Nimeni91 explică (pentru LPCTSTR):

Dar e o platforma asta, in care pot verifica daca ești asigurat, fara sa mai facă alte proceduri: http://cas.cnas.ro/page/verificare-asigurat.html.
Eu nu am card, și am trecut și eu prin asta, m-au pus să plătesc.