| Robeeert1 a întrebat:

Cum obțin cardul de sănătate? M-am interesat pe site și sunt asigurat dar spune că nu am cardul emis. De unde îl iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vorbeste cu medicul de familie!

| antimulte a răspuns:

Intreaba medicul tau de familie, cred ca te poate indruma mai bine, in principiu la casa de asigurari de care apartii trebuie sa ti se elibereze.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la casa de asigurari de sanatate din Bucuresti zona băneasa de acolo il i ei, te duci maine dimineată cu buletinul de identitate si intrebi acolo de cardul tau.

| Robeeert1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Si dacă am altă reședință îl pot lua și de la București?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Robeeert1):

Nu stiu, de aceea trebuie tu personal sa te duci pîna la casa de asigurari, ei stiu raspunsul, dar tu deunde esti? Nu esti din București?

| Robeeert1 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Reședința din buletin este alta.

| Donsavas a răspuns:

Il primesti prin posta.

| WhiteLife a răspuns:

Mie medicul mi-a spus că trimit cardul, dar nu există o data fixă. Unii îl primesc și după 20 de ani. Mie mi-a venit undeva pe la 19, in cutia poștală.

| Yuoia a răspuns:

Il iei de la Casa de asigurari de sanate din judetul e domiciliu. Aia din CI.

| ancaval a răspuns:

Ți-l trimit ei acasă. Nu-i rău în România.