| ZambetulNebuniei a întrebat:

Ma uitam pe TPU si am vazut o intrebare legata de viteza la internet si am facut si eu testul de viteza (de curiozitate si mi-a iesit slab), m-am uitat la ce viteza am si am 54mbps, insa problema incepe acum eu am interent de la UPC si platesc pentru 100mbps. Viteza va ramane asa sau va mai creste, adica va reveni la cat trebuie?

6 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Problema asta o am si eu cu RDS desi platesc 100 am doar tot asa 45 60 si chestii de genu, ma tot tin sa sun la RDS sa intreb ce e de facut dar nu am facut acest lucru.

| Mann02 a răspuns:

Asta depinde strict de ei, nu prea depinde de tine si nu o sa iti raspunda lumea pentru ca nu prea e posibil sa ghiceasca nimeni, dar in general e vorba si de cat de incarcate sunt serverele lor, depinde si ce net ai, daca e lan, atunci asta poate avea un impact, daca ai modem atunci ar trebui sa ai viteza pentru care platesti...

| LadyAdda a răspuns:

Sa nu faci ce zice CapcaunMic daca stergi system 32 nu ti se mai deschide pc-ul si trebuie sa il formatezi din nou folderul acela apartine de windows.

| Purec a răspuns:

Offf se vede treaba ca nu prea sti ce platesti. Acei 100mb ai tai sunt pusi doar sa iti ia tie ochii happy Viteza ta reala de upload e undeva la ~550 kbps. Viteza de upload e importanta. Ca ai tu viteza de downlaod de 54 mbps e irelevant. Deci nu mai crede tot ce auzi de la furnizorii de internet ca te pacalesti rau happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei operatorii ofera viteze de PINA la100 mbps in cazul tau dar intr-adevar conform contractului ar trebui sa ai specificat un minim de viteza de obicei in procente( x% din maxim).

| XatomisX a răspuns:

Upc e varza i-ati rds sau inchide netu' straight face