| StefanCristian55 a întrebat:

Mi-am făcut de 3 zile abonament la metrou, în București, iar de ieri nu îmi mai citește aparatul cartela, o introduc și îmi zice "eroare de citire" ( și da, știu cum se introduce, am mai avut destule abonamente până acum). Am fost nevoit de 2 ori până acum să o rog pe doamna de la casă să îmi deschidă. Știe cineva de ce se întâmplă asta și cum aș putea rezolva problema? Poate ați pățit și mă puteți ajuta
Mulțumesc, fundă!

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cartelele de metrou sunt niste biete carduri de carton cu banda magnetica, extrem de fragile. Trebuie tinute drepte, altminteri banda magnetica se poate deteriora. De asemenea trebuie ferite de campuri magnetice. Sfatul meu este sa mergi la casa de abonamente de la care ai achizitionat cartela ca sa ti-o schimbe.

| StefanCristian55 explică (pentru andreia67):

Deși am rezolvat până să îmi răspunzi, o să îți dau totuși fundă, că e corect sfatul cu casa? am fost și mi-a schimbat-o