| ZoLd a întrebat:

Salut, acum 4 zile am facut un abonament digi mobil.
Problema este ca de ieri cartela numai functioneaza, adica nu primeste semnal.
Am facut 2 abonamente, unul pentru mine si celalalt pentru tata, si cartela lui functioneaza fara probleme si a mea nu.
Mentionez ca am facut abonametul acasa, nu la reprezentanta.
Am sunat la ei si au spus ca are loc nu stiu ce activare si poate dura pana la 7 zile.
A mai patit cineva? daca da spuneti-mi si mie cum sta treaba.

Multumesc, funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se știe că Digi are probleme cu semnalul.

| ZoLd explică (pentru darrio2007):

Off...am mentionat ca nu e de la semnal, tata are full

| dannyel86 a răspuns (pentru ZoLd):

Daca ai cartela sim de mai multa vreme, aceasta e posibil sa se fi defectat (e ceva normal) si trebuie schimbata la reprezentanta Digi (Rcs - Rds). Se va transfera numarul pe un sim nou si problema va disparea. Vei avea din nou semnal.
Daca acest lucru presupune niste costuri (taxa de inlocuire), asta depinde de politica operatorului de telefonie mobila. S-ar putea sa nu te coste nimic, dar pentru detalii ar fi bine sa ii contactezi, pentru a obtine informatiile potrivite pentru aceasta operatiune.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te duci la reprezentanta si ti-o schimba fara probleme.