| daniieltudosa a întrebat:

Salut! Mi-am facut programare la Bucuresri ParkLake pentru pasaport electronic pe 10 ani.
Am si eu cateva intrebari:

1. E un pasaport in forma digitala cu un cod qr sau e fizic carticica de pasaport?
2. Am platit pe ghiseul.ro taxa si am dovada pe email. Mai trebuie printata?
3. Stie cineva daca la poza pot da o poza cu mine tip buletin sau trebuie neaparat sa o fac?
4. Cam in cat timp se elibereaza?

Multumesc! Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

La 1 : Este pasaport fizic si are un chip daca zic bine happy

la 2 : https://pasapoarte.mai.gov.ro/......aportului/

nu spune nimic de printare dar e mai bine sa o ai cu tine, dar poti face print screen sau dovada emailului la fel de bine nu?

La 3: din cate imi aduc aminte poza ti-o face acolo la fel ca la buletin!

La punctul 4. https://pasapoarte.mai.gov.ro/......lectronic/

1 răspuns:
| Holiday a răspuns:

1. Pasaportul e fizic.
2. Printeaz-o.
3. Poza trebuie facuta de ei.
4. Cam o saptamana.