| RaduFlorentin34 a întrebat:

Mi-am reinstalat windows, dar nu merge Java. Cand pornesc installerul nu se intampla nimic. Oare de ce? Nu vreau raspunsuri : Reinstaleaza...

Răspuns Câştigător
| alexandruanghel a răspuns:

Probabil nu e instalat windows-ul calumea saau ar mai fi o varianta. Eu cand mi-am instalat java am asteptat cam 3-4 minute pana sa-mi apara ceva dupa ce am dat clik pe installer.

| RaduFlorentin34 explică (pentru alexandruanghel):

Adevarat. Mi-am dat seama, dar cum ai spus bine... Felicitari

10 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Java nu mai este suportat pe Windows XP ( dar nu cred ca este cazul ). Banuiesc ca ai hardware care poate sa ruleze.
Destul de ciudat. E posibil ca procesul sa fie blocat. Incearca sa repornesti PC-ul si sa ii dai Run as Administrator. Ai putina mai multa rabdare de data asta.

| RaduFlorentin34 explică (pentru PainTech):

Ba mai este, pentru ca eu am. Ai si tu dreptate

| PainTech a răspuns (pentru RaduFlorentin34):

Versiunile noi nu mai sunt suportate oficial :

"Why is Windows XP no longer supported?
As of April 8, 2014 Microsoft stopped supporting Windows XP and therefore it is no longer an officially supported platform. Users may still continue to use Java 8 updates on Windows XP at their own risk, but we can no longer provide complete guarantees for Java on Windows XP, since the OS is no longer being updated by Microsoft."

Sursa : https://www.java.com/en/download/faq/winxp.xml

E posibil sa ai Java si sa iti mearga. Eu, cel putin, nu am reusit sa instalez ultima versiune stabila pe un calculator ceva mai vechi.

| IIIshaneIII a răspuns:

Updateaza windowsul la zi si incearca iar

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

As paria ca acel kit de Windows nu este nici pe departe original. Si nefiind, nimeni nu poate garanta modul de functionare, intotdeauna la kiturile luate de pe net ceva merge prost.

| Lucian2473 a răspuns:

Pai daca windowsul este defect, mai exact fisierul imagine iso, ce raspuns ai vrea in afara de reinstaleaza cu alta imagine iso? Practic acel windows este defect, ii lipseste cateceva.

| RaduFlorentin34 explică (pentru Lucian2473):

Nu neaparat, oricum am rezolvat. Multumesc de raspuns!