| CuTup3u a întrebat:

Multe persoane au lucrat de mult la firma Irta, si acum nu mai e acea firma... si multi angajati nu mai gasesc cartile de munca, stie careva unde le poate gasi? Multumesc!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-au mai intocmit carnete de munca din 1.01. 2011 iar cele existente au fost predate angajatilor sau la ITM. Vezi la ITM din judetul tau.

| CuTup3u explică (pentru Ioandelasal):

Adica?

| Ioandelasal a răspuns (pentru CuTup3u):

Ce nu intelegi din ce ti-am spus?
Prevederile privind carnetul de munca au fost abrogate cu acea data si de atunci se incheie doar contracte individuale de munca si acestea se inscriu in Registrul general de evidenta al salariatilor in format pe hartie si electronic (Revisal) si se comunica la ITM.

| Mihaela1964 a răspuns:

ITM inseamna Inspectoratul Teritorial de Munca-parintii tai stiu despre ce e vorba.

| CuTup3u explică (pentru Mihaela1964):

Pentru un partinte de al meu ma interesez, la lucrat la itm si nu stie de unde sa ia cartea de munca.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru CuTup3u):

Asa cum ti-a explicat Ioandelasala, cartea de munca ar fi trebuit sa fie inapoiata parintelui tau inca din 2011, daca angajatorii nu i-au dat-o sa intrebe de ea la ITM.

| epurasu a răspuns:

Ai rezolvat aceasta problema cu I.R.T.A?

| epurasu a răspuns:

In legatura cu I.R.T.A- id mess florin_mixam si vom lamuri problema.