| Sexyboy112 a întrebat:

Salut, nu am mers niciodata cu metroul si acum ca incep liceul trebuie sa merg. Cum bag cartela in aparatul acela?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Cu partea alba in jos, o bagi in aparat, astepti sa o scoata, o iei si dupa treci.

| nananaan a răspuns:

O sa vezi in puține locuri aparate vechi, deci nu e nevoie de explicație pentru alea.
o sa fie o parte desenată celălalta parte o să fie alba. ții cartela in mâna ca și cum ai citi o ( poți să cauți pe net "cartele de metrou" sa îți dai seama).
daca nu o bagi cum trebuie o să ți o dea înapoi.
trebuie mereu sa iei cartela atunci când o scoate aparatul pentru că atunci când iei cartela ți se deschide "ușa". daca nu iei cartela și vrei sa treci o să înceapă să bip bip bip.

| Bizon95 a răspuns:

Are o fanta in care o introduci cu sageata rosie (e un triunghi) in sus si spre aparat

SAU, STAI PE BARA 2 MINUTE si te uiti cum o fac altii
sau chiar intrebi pe cineva, este INTOTDEAUNA cineva la o casa langa aparatele cu, cartela, si in majoritatea cazurilor si un gardian public
mare filozofie!