| anonim_4396 a întrebat:

Salut.nu prea le am cu mopedele, dar vreau sa stiu cum se porneste un scuter si cum pornesti de pe loc. funda

Răspuns Câştigător
| ninjaFred a răspuns:

Daca e scuter e FOARTE simplu.big grin Pui contactul, apesi una din frane si dupa apesi pe butonul de pornire (cel rosu de la mana dreapta ). Fiind scuter, plecarea de pe loc e "floare la ureche". Dupa ce l-ai pornit, eliberezi frana (daca inca o mai tineai apasata) si accelerezi usor, cupland singur si plecand de pe loc. SIMPLU!

1 răspuns:
| sergiu100000000 a răspuns:

La buton si pedala sau legi firele la direct