| Lorenzo1 a întrebat:

O versiune de Skype care se foloseste pe Windows 7, se poate folosi si pe Windows 10? Pana acum am incercat sa descarc pe 10 versiunea pentru 7, si ma directiona automat la versiunea pentru 10.Mersi anticipat, dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| PooPy4YooU a răspuns:

Daca nu merge asa cum spui tu ( nu stiu nu am windows 10 ) incearca sa iei Skype de pe un calculator/laptop cu windows 7 si sa-l pui pe un stick :]

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Nu prea are sens ce scrii tu. Nu exista Skype pentru Windows 7 sau Windows 10.

La ora aceasta la download oficial exista "Get classic Skype" care iti aduce versiunea 7.40.0.104 si "Get Skype for Windows" care iti aduce versiunea 8.13.0.3. Ambele merg si pe Windows 7 si pe Windows 10 (si pe Windows 8).

http://www.skype.com/en/get-skype/

Daca iti instalezi versiunea "classic Skype" (7.x) trebuie sa dezactivezi din setari update-ul automat ca altfel se actualizeaza singura la versiunea "Skype for Windows" (8.x).

| Tudose_Raluca_1995 a răspuns:

Buna, astept un mail in legatura cu mesajul tauhappy ( raluca. tudose@carturesti.net ). Te rog sa stergi asta dupa ce vezi laughing