| icsbooy a întrebat:

pana acum am tot auzit de "moda" asta sa dai comanda pe site-uri internationale gen: ebay, alibaba, aliexpress si amazon care sunt cele mai cunoscute. nu prea m-a interesat pana acum cateva zile cand m-a "atras" in acest "val". puteti sa-mi spuneti si mie va rog care dintre aceste 4 site-uri sunt mai de incredere si cu produse mai ieftine si cat cu produse cat mai calitative sau o gama cat mai larga?

5 răspunsuri:
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna! ebay pare mai accesat.Incearca sa nu te dai in vant dupa''moda''de astazi! Iti dau un sfat psihologic! Nu copia uratenia altora! Nu copia stilul urat al altora! Fii tu propriul tau stil magnific! big grin Deci ebay iti recomand! happy big grin big grin

| jon987654321 a răspuns:

Amazon uk, eu mi am luat si adidasi am dat 350lei si dupa un an de zile de purtat destul de des sunt intacti, si altele cum ar fi casti, tigara electronica, mouse etc.

| geronimo11 a răspuns:

Ce-i drept, de alibaba nu prea am auzit dar restul sunt site-uri bune, cunoscute. Iti mai recomand un site foarte serios, Gearbest.com, au niste reduceri geniale si transportul e mai rapid decat prin ebay, amazon sau aliexpress. Alegerea e a ta, bafta la cumparaturi!

| marcflo a răspuns:

Stiu ca mai ai o multime de intrebari despre Aliexpress;) Intra si tu intr-un grup de Aliexpress pe Facebook si sa vezi acolo ce raspunsuri primesti de la oamenii care au deja sute de comenzi pe Ali;)
https://www.facebook.com/groups/383887408333708/

| icsbooy explică:

Mmm, vad ca fiecare site e mai mult axact pe unele ramuri, cu alte denumiri si pe alte modele la anumite produse. ce-i drept ebay si amazon desi au aceleasi produse cu ale celorlalti sunt cam scumpisoare dar unele sunt si de calitate mai buna. singura metoda e atunci cand vrei sa achizitionezi ceva, sa faci o comparatie intre toate ...si atunci te hotarasti, vrei pret sau calitate big grin. DAR INCA MAI ASTEPT OPINII SI PARERI DE ALE VOASTRE, POATE SI CU ALTE SITE-URI big grin