| ClauCS99 a întrebat:

Salut prieteni, as vrea sa stiu cum sa fac sa partizez memoria hardiskului adica am instalat windowsul si n-am partizat 40gb iar acum am doar 40gb din cei 80 gb pe hdd, deci cum pot sa-i adaug si pe cei 40gb? Am windows xp 32bit sp3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reinstaleaza windows si fa partitiile astfel 30 gb(aici instalezi windows xp) in C si 50 gb in D

2 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Incearca cu asta, Acronis Disk Director Suite
Am vazut pe forumul softpedia ceva de raid-uri dar din pacate nu ma pricep poate te pricepi tu sau ai pe cineva care se pricepe sa descifreze asta:)
http://forum.softpedia.com/topic/833016-cum-sa-adaug-o-partitie-noua/

| raul13_3399 a răspuns:

Sall, pentru asta trebuie sa iti reinstalezi windowsul. De preferat ar fisa iti bagi windows 7.
Da oricum, na cand instalezi winu, la inceput iti arata ceva acolo ca ai 1-2-3-4...100 partitii.
Tre sa mai ai si free memory, Ori stergi partitia existenta si faci una noua bagi toata memoria in ea.
Ori mai creezi una cu existing memory.
Sper ca te-am ajutat.
Funda!?