| AiLaiX a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa fac daca am ajuns in stadiul in care nu mai nimic nefolositor din componentele windows si am memoria din C, unde e instalat windowsul de 25mb free din marimea ei totala. Cu cat sterg mai mult, cu atat scade memoria de ex sa zic pana la 10mb free. Daca este un virus as vrea sa stiu ce pot face, si daca trebuie reinstalat windowsul, cum pot sa o fac daca nu mai am CD-ul? Si daca se poate si un tutorial pentru instalare windows. Multumesc aniticpat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu prea am inteles ce problema ai tu! Vorbesti de MB sau GB? e diferenta intre ele. Pana una alta -> CURATA PARTITIA C - In partitia C se aduna fisierele temporare, cache de la browsere, urmele lasate de la dezinstalari..etc
1. Muta in alta partitie ceea ce vrei sa pastrezi. Partitia cu windows-ul trebuie sa fie cat mai libera. Restul ce nu iti trebuie arunci la cos si apoi arunca si cosul de gunoi.
2. Intra in Start -> All programs -> Accesories -> System tools -> Disc Cleanup ->porneste utilitarul de curatare.Sau metoda SIGURA, stergi ce este in folderele din:
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temp
C:\Documents and Settings\(Userul tau)\Local Settings\Temporary Internet Files
C:\WINDOWS\Temp
C:\WINDOWS\Installer
C:\WINDOWS\Downloaded Installations
3. Intra in bowserul de internet (Chrome, Opera, Mozilla, Others) >Optiuni>Sterge cache/datele de navigare.

Daca nu te multumeste spatiul eliberat lasa un reply.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

Succes!

| AiLaiX explică (pentru neluL):

Este vorba de mb. Era bine daca de GB. Incerc acum ce mi-ai propus! Multumesc mult.

| AiLaiX explică (pentru neluL):

Iti multumesc la maxim! Proplema era in folderul C:\WINDOWS\Temp, unde erau depozitati aproximativ 25 de GB. Multumesc mult inca o data!

| neluL a răspuns (pentru AiLaiX):

Cu placere! wave bye, bye