| ElenaSt2011 a întrebat:

Puteti va rog sa-mi scrieti care este numarul autobusului pe care-l pot lua de la gara (principala) din Cluj Napoca si aproximativ cate statii trebuie sa calatoresc pentru a ajunge pe strada Motilor (colt cu strada Ilie Macelaru)?

M-am uitat pe harta la ambele strazi (Ilie Macelaru si Motilor) si vad ca in prezent, denumirea strazii Motilor pare sa se fi schimbat in strada Clinicilor.

In apropiere de aceasta strada, se afla Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara, strada Salcamului si Canalul Morii (asa apare pe harta gasita pe internet).

Ideea ca in momentul cand ajung pe stada Motilor, ma descurc si stiu ajunge la destinatie (pe strada Ilie Macelaru) caci am fost in trecut in acea zona de mai multe ori.

Le multumesc anticipat tutror celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu autubuzul nr. 9, (luat din fata fostei "Gara Mica") mergi pana in cenntru (strada Memorandum), dupa care a 2-a statie este "Agronomia", unde vrei sa ajungi.

Strazile Motilor si Clinicilor sunt doua strazi paralele si se bifurca exact in fata statiei unde vrei sa ajungi.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Caută cu google maps stada si traseul.