| madalin28 a întrebat:

Salut.Sora mea are un laptop cu procesor Intel celeron 1, 86ghz 1gb Ram si versiune de windows 7 pot instala pentru ca am instalat windows 7 ultimate -32 si- 64 bit si dupa ceva timp incepe sa mearga greu.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi pe siteul lor oficial, w7 spune ca 1 giga ram e destul, de fapt un giga ram consuma el. Daca mai deschizi si alte aplicatii si messu, nu mai merge bine deoarece si aplicatiile cer rami. Si nu mai sunt. Asa ca pentru a rula w7 mai trebuie macar un giga.ori mai cumpara un giga ram, ori baga xp.

| RaresXD a răspuns:

Se misca greu deoarece laptopul ei nu are destule performane incat sa suporte Windows 7 fara probleme...

| Nik00NN a răspuns:

Mergi pe Windows Xp sau daca nu cum zicea ramon2473 mai cumpara 1GB de Ram si bagati W7