| Rapidistu47 a întrebat:

Stie cineva daca se poate face card de credit la Banca Transilvania fara sa am 18 ani? (insa pe numele meu, nu pe numele unuia dintre parinti.)
Mi-a spus cineva sa ma duc sa imi fac card la Banca Transilvania ca sa pot plati prin card abonamentul (la microbuz scolar).
Daca am 14 ani e neaparat sa vina si un parinte cu mine? (adica trebuie sa semneze ceva? )

Răspuns Câştigător
| melek1996 a răspuns:

Salut! Poti sa iti faci un card de credit la Banca Transilvania pe numele tau chiar daca nu ai 18 ani, dar trebuie sa fii insotit de unul dintre parinti. O zi placuta!

| Rapidistu47 explică (pentru melek1996):

Si trebuie sa platesc ceva taxe?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate face card de credit decat daca ai venituri lunare permanente, doar card de debit.
La obtinerea oricarui tip de card minorii trebuie insotiti de un parinte.

| SasNetRomania a răspuns:

Mergi la banca transilvania, ceri mastercard mondo, se plateste 5-10 lei.
banuiesc ca vrei card normal de debit nu de credit(imprumut pe intelesu tau)

| Rapidistu47 explică (pentru SasNetRomania):

Pai nah... nu stiu cum se cheama, stiu doar ca cu ajutorul cardului platesc abonamentul (odata pe luna).

| Adminul000 a răspuns:

Da trebuie sa platesti taxe

| Rapidistu47 explică (pentru Adminul000):

Si cat ar costa taxele?

| Adminul000 a răspuns (pentru Rapidistu47):

Chiar nu stiu cat ar cost taxele uitete pe net eu numa team zis ca trebuie sa platesti taxe