| RobertManu a întrebat:

Sunt anul 2 la SNSPA - Comunicare si Relatii Publice din Bucuresti. As dori ca pe viitor sa optez pentru Master din cadrul Serviciului Roman de Inofrmatii. Sunt indecis. Imi puteti oferi cateva detalii despre cum este, ce trebuie sa fac, DACA POT SA MUNCESC IN TIMPUL MASTER-ULUI (aici chiar sunt interesat), etc. Va multumesc.

1 răspuns:
| RoyalJakiro a răspuns:

Da, se poate, dar este destul de dificil. Spun asta deoarece, daca tii se cere prezenta obligatorie la orele de curs si orarul tau de munca se incadreaza in acest timp, este imposibil sa le faci pe amandoua in acelasi timp. Daca nu se cere prezenta obligatorie, mai ai o sansa, dar o sa fie destul de greu. Daca ai un loc de munca cu juma' de norma si esti in tura 2, atunci mai merge, dar nu o sa fie usor. Asta fiind valabil doar in cazul in care este obligatorie prezenta la orele de examen. In rest, este alegerea ta. Bafta!