| Vincu_Dorin_1998 a întrebat:

Salut, sunt minor, am fost batut de un adult, am fost la spital si as vrea sa stiu cam cat ar costa despagubirile pe care el ar trebui sa mi le plateasca. Nu l-am agresat inapoi doar am sunat politia. Sunt in Austria, da si legile din Romania ma pot ajuta in caz ca nu cunoasteti

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Au facut plangere parintii tai, la politia locala din Austria?
Dati-l in judecata si doar acolo puteti cere despagubiri.
Nu uitati sa atasati certificatul MEDICO_LEGAL care l-ai scos in primele 24 de ore, cand ai fost batut.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca esti in Austria se aplica legile din Austria, dooh. Vorbeste acolo cu cineva.

| Digikey a răspuns:

Trebuie sa te adresezi unui avocat si sa prezinti dovezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te a batut din cauza ta ce despăgubiri vrei? Era si el tot român? Sau austriac, de ce nu stai in casa ca si acolo este covid 19.

| Vincu_Dorin_1998 explică (pentru anonim_4396):

Lasa bataia ca nu-i de bataie puteam sal omor in bataie oportunitatea conteaza oricum te bagi aiurea sarmala