| anonim_4396 a întrebat:

Un student poate calatori pe gratis cu trenul? Conteaza distanta?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Studenţi pot putea călători în mod gratuit și nelimitat cu trenul, în România, indiferent de vârstă. Decizia a fost luată, ieri, de Senat, în calitate de Cameră decizională. Până în prezent, doar studenţii cu vârste de până la 26 de ani beneficiau de această gratuitate.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, poți călători cu trenul ca și stundent fără să plătești.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, poate, dar numai la clasa 2.

| BlackRose03 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Nu ai mai intrat demult.
E prima data cand iti vad unul dintre raspunsurile recente pe acest site in 2 ani.

| DoarBogdan a răspuns (pentru BlackRose03):

Salutare si tie big grin
Da... am... momente laughing