| Albinuța767 a întrebat:

Știu că am mai pus o asemenea întrebare dar acum o să reformulez. As vrea să îmi cumpăr un smartphone din banii economisiți iar acesta ar fi Allview P5 lite respectiv media Galaxy cu 279 Ron. Și întrebarea mea ar fi este o alegere bună? Menționez că acest smartphone este primul pe care îl cumpăr. https://mediagalaxy.ro/smartphone-allview-p5-lite-8gb-du al-sim-black V-am lăsat un link pe care sa îl deschideți și să îmi spuneți dacă este o alegere bună și dacă cineva are acest model de smartphone să îmi de-a câteva detalii despre el. Va mulțumesc!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai allviewurile se blocheaza.Nu sunt bune de nimic allviewurile.Nu iti recomand.

| Albinuța767 explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc de opinie. Acum cred ca renunț la Allview. Ok dar ce mi.ai recomanda? Să nu fie secand ca eu unde locuiesc nu am auzit de telefoane secand.

| Iunix a răspuns:

Sunt multe telefoane Allview care vin cu probleme din fabricație. Îți spun din experiență.

| TheRealFantasy a răspuns:

Telefonul ala e ok si nimic mai mult la un asemenea pret. chiar daca vine perfect functional fara defecte din fabrica, pot sa iti spun ca am avut telefoane mai bune acum doi-trei ani pe care am dat 100-150 de lei la second hand si au tinut ceva vreme. (Samsung-uri, galaxy s1 si s2)
Va fi ok, cel putin prima luna probabil ca va merge bine si nu e rau, dar la Android 5 nu va rula toate aplicatiile de pe market, astea foarte noi, update-uri noi aceeasi poveste.
Pot spune cu usurinta ca sunt telefoane mai bune pe piata in jurul pretului ala, daca il vrei doar ca telefon (apeluri, niste jocuri modeste, poze "ok") da, va fi bun, dar nu te astepta la performante ridicate...

Acum nu stiu ce buget exact ai tu, dar la 300 de lei ihunt like 2 depaseste cu mult acel Allview ca specificatii, la diferenta asta minuscula de pret...

https://m.emag.ro/......DCP8PNBBM/

E cel mai ieftin smartphone cu camera duala, ajuta la poze mult asta, are un procesor mai bun, o baterie mai mare, foarte aproape cu cele de pe telefoane de top, are un ecran mai mare, rezolutie mai buna, Android 7, vine cu husa de silicon la pachet, cei de la ihunt sunt seriosi la capitolul pachet.
E cu cateva idei mai aproape de un smartphone bun pentru 2017.

| Albinuța767 explică (pentru TheRealFantasy):

Telefonul ăla se găsește și în magazine? Nu prea sunt eu cu cumpărăturile online de pe site-uri.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Albinuța767):

Nu cred, cel putin pe mediagalaxy si pe altex nu e.
Doar pe ihunt.ro si pe eMAG l-am vazut, doar daca ai un showroom eMAG prin preajma.

// P.S.: Acum am mai cautat, pana acum nu stiam de asta dar au si "oferte speciale".

https://www. ihunt.ro/ihunt-like-negru? sort=ps. price&order=ASC&page=7

Incearca asta, comanda online e usor de facut, nu cred ca ai nevoie nici de cont, vine prin curier produsul la adresa pe care o pui tu, cu pretul curierului de pe site-ul lor vine fix 300.