| anonim_4396 a întrebat:

Salut, tocmai am dat bacul la romana si mi-a spus ca am subliniat niste cuv cand am scris. Gen am subliniat cuvantul "Subiectul I", Cuv "Subiectul II", si la fel si la sub 3. Imi anuleaza lucrarea?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cine te-a pus sa faci semne distinctive in lucrare, cand sunt interzise?

De acum ai toate sansele sa inveti: ce inseamna cand nu respecti legile si regulile.
Daca ti-o anuleaza, vei mai ai avea o sansa la toamna. Pana atunci vei avea timp sa reflectezi...

| Adry05 a răspuns:

Sunt sanse, da, din pacate... Vei afla abia cand se vor afisa rezultatele.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Din cate mi-a zis dirigintele meu care e prof de romana si doamnele de la supravegheat si domnul din comisie toti au zis sa stau linistit, dar na totusi

| Violleta2022 a răspuns:

Daca comisia care verifica si examineaza lucrarile, considera ca acelea sunt semne private, da, se poate si anula lucrarea sau iti poate diminua nota.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda, multumesc pentru raspunsurile voastre pline de optimism, am vorbit cu profii examinatori si au zis sa stau linistit

| anamariarot a răspuns (pentru anonim_4396):

Să știi că nu-s chiar așa bau-bau nici profesorii. Se mai întâmplă ca elevii să sublinieze asta, motiv pentru care o să treacă cu vederea. Nu e ca și când ai desena steluțe sau inimioare, însă pe viitor e bine să nu o mai faci.

| Tiger7777 a răspuns:

Sunt sanse de cam 80-85 % sa ti-o anuleze. Eu sper totusi sa nu ai acest ghinion si sa scapi...

| Goggler77 a răspuns:

Salut, astazi am dat BAC-ul la romana, si am facut aceeasi "greseala" care ai facut-o si tu anul trecut. Am subliniat s1, s2 si s3... oare ma poti ajuta si pe mine cu niste informatii? Ce au zis corectorii? Cum a fost lucrarea, s-a anulat, a fost ok? mersi