| Anonim53220 a întrebat:

Salut! Tocmai am inceput studiile la UPT (Universitatea Politehnica Timisoara) si nu stiu cum se procedeaza cu cazarea la camin. Cand am fost sa depun dosarul fizic mi s-a recomandat sa fac poza la o fisa care era afisata pe biroul lor.

Pe acea fisa scrie ca procesul de cazare se va desfasura pe perioada 20-26 septembrie. Prin proces se refera la inscrierile la camin, sa ducem ceva documente sau ca atunci se fac repartizarile in urma inscrierii?

Am bifat optiunea cu caminul dar nu stiu mai departe ce sa fac. Trebuie doar sa duc documentele cerute (copie dupa buletin + poza) si atat? Unde anume le duc?

Nici nu stiu daca am ratat sau nu perioada de inscriere la camin sau ceva.

La secretariat am sunat si mi s-a spus sa ma uit pe website ca ea nu imi poate da informatii despre asta, chiar daca pe fisa scrie ca pentru mai multe informatii sa sun acolo...Adica numarul ala e doar pentru redirectionare si atat?

In fine, sper ca ma puteti ajuta, mersi mult.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.upt.ro/Informatii_cazari_303_ro.html

Ai și un număr de telefon afișat:
"Pentru informații suplimentare legate de procesul de cazare, puteți suna la numărul 0256-404321".

Cel mai bine este să suni, afli direct de la sursă. Eu cel puțin cred că este improbabil ca înscrierea să se desfășoare până pe 26 septembrie.

Există un punct acolo la metodologie: "Rezultatele repartițiilor locurilor de cazare pentru studenții din anul I vor fi afișate
în data de 20.09. 2021 la avizierul din fața căminului 4C - Complexul Studențesc
19.09.2021 pe site-ul UPT". Deci cred că procesul în sine de cazare este până pe 26 septembrie, perioada de înscriere fiind alta. E ambiguu din punctul meu de vedere, dar sună la ei.

| Anonim53220 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns. Acel numar de telefon este de la secretariat, cum am mai spus, doamna mi-a facut vant urgent, a zis sa intru pe site si gata. Multumesc de link oricum