| alexyka2014 a întrebat:

Am auzit ca anul acesta nu se mai iau in considerare examenele de admitere la liceu.
Asa este? Dau funda cui imi zice sigurtongue

Răspuns Câştigător
| Queen20 a răspuns:

Sora mea sustine anul acesta examenul deci iti spun din surse foarte sigure. Da, normal ca se i-a in considerare si examenele sustinute la lb. romana/lb. materna/matematica dar si media ta din clasele 5-8, adica 50%-50%.
Si cu ocazia asta iti urez bafta!

3 răspunsuri:
| Tobiii a răspuns:

Ba da laughing...cum sa nu se ia in considerare examenele? laughing...astea sunt cele mai importante. Si media de admitere se face media 5-8 + media de la examene totul supra 2 big grin

| LWikErR a răspuns:

Normal ca se iaustraight face
Sunt 50% si 50% mediile 5-8

| yoelee a răspuns:

Ba da asta e sigur si se face media cu nota de la clasa. Fundita?