| dendendenis a întrebat:

Am intrat pe www.altex.ro si am gasit un telefon pe care l-am si comandat. Tot acolo am gasit ca livrarea produselor pe care le comanzi online este gratis, dar eu nu am comandat online ci am sunat la numarul care l-am gasit pe site si acolo am facut comanda! In acest caz, mai este gratis livrarea? Iar daca nu, cat costa livrarea?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Livrarea e tot gratis. Ideea e că tu ai comandat ceva cu o valoare suficient de mare ca să le acopere și cheltuielile de transport din ceea ce câștigă din vânzare. Dpdv legal, tot comerț la distanță se cheamă. Și dacă tot ai dat telefon, de ce nu ai întrebat și despre livrare și costuri?!?