| Beat4Beat a întrebat:

Salut TPU,
am luat virusii neshta si sality si nu stiu cum sa scap de ei.Nu merge s-a deschis/instalez vreun program.exe si nici sa dau backup la pc deoarece imi apare o eroare din system32.(cred ca virusii au sters din dll-uri)Stie cineva vreo metoda care nu implica reinstalarea windowsului?

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Poti scapa de ei astfel: Descarca de pe net aici http://security.symantec.com/nbrt/npe.aspx?lcid=1033,apoi ruleaza pe compul tau si lasa sa sterga tot ce gaseste infectat, apoi pune si tu un antivirus nu balarii, exemplu AVG 2013 free.Fa asta acum ca ramai si fara windows pina la urma. :-) Succes.