| snoopdoggftwiz a întrebat:

Am nevoie de ajutor. De cateva zile mi-am instalat windows 8.1 cu licenta, iar acum am o problema. Cand pornesc leptopul(HP pavilion 15-n001sq) imi apare o imagine albastra si scrie : "your PC ran into a problem and needs to restart. and then we'll restart for you. If you'd like to know more, you can search online later for this error: VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR.
Puteti sa ma ajutati? dau funda happy

6 răspunsuri:
| DuDDy24 a răspuns:

Am citit pe net si se pare ca e o problema de directX, driverul de placa video nu s-a instalat corect si asta a cauzat o eroare in directX.
Reinstaleaza windowsul, asta trebuie sa rezolve problemabig grin

| snoopdoggftwiz explică (pentru DuDDy24):

Nu pot sa dezinstalez placa video si dupa s-o instalez din nou. Ca nu se merita sa mai bag din nou windosul (asta am facut acum cateva zile)

| DuDDy24 a răspuns (pentru snoopdoggftwiz):

Incearca sa faci asta, dar nu cred ca o sa rezolve problema. Cauta pe net si intaleaza directX 11, poate o sa se rezolvebig grin
De ars nu are cum sa se arda, doar ca probabil nu o sa ruleze windowsu' asa cum trebuiewinking (probabil in jocuri o sa ai probeleme sau ceva de genu')

| emrys369 a răspuns:

E corupt windows-ul.Reinstaleaza-l

| snoopdoggftwiz explică (pentru emrys369):

Exista vreo problema daca o sa-l folosesc in continuare laptopul cu problema asta? Adica se poate arde sau ceva?

| emrys369 a răspuns (pentru snoopdoggftwiz):

Cam da deoarece e corupt si sistemul nu mai functioneza cum treuie, ca daca functiona cum trebuie nu dadea eroare si ca masura de siguranta reinstaleaza-l.te rog raspunde : http://www.tpu.ro/......mi-cumpar/