| snoopdoggftwiz a întrebat:

Exista vreo problema daca as folosi laptul in continuare fara sa-i rezolv problemele (adica mi se poate intampla ceva la laptop) : 1)leptopul nu vede nicio unitate dvd/cd, nu-mi apare nimic ca am introdus un cd/dvd, dar el se aude invartindu-se, doar ca nu afiseaza nimic sad (HP pavilion 15-n001sq). Va rog sa ma ajutati happy
2)De cateva zile mi-am instalat windows 8.1 cu licenta, iar acum am o problema. Cand pornesc leptopul(HP pavilion 15-n001sq) imi apare o imagine albastra si scrie : "your PC ran into a problem and needs to restart. and then we'll restart for you. If you'd like to know more, you can search online later for this error: VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR.
Puteti sa ma ajutati? dau funda happy
Daca stiti vreo salutie v-as fi recunoscator happy

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Pentru '' VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR '' e din cauza DirectX si se poate rezolva facand update la windows.

Pentru CD/DVD uita-te la Device manager si vezi daca este acolo. Daca are un semn de exclamare galben poate e corupt, trebuie update etc.

| Eastwood a răspuns:

Window-sul este plin de erori si este crackuit prost, windowsul 8.

| snoopdoggftwiz explică (pentru Eastwood):

E windows 8.1 cumparat cu licentawinking