| rLdw0w a întrebat:

am nevoie de un raspuns urgent, cum sa incep o conversatie cu o fata? (pe Facebook) De fiecare data cand vorbesc cu o fata pe care nu o cunosc, ii spun doar "Buna", ce mai face si cam atat. FUNDA!

4 răspunsuri:
| thewomaninwhite a răspuns:

Poti s-o intrebi de unde e spunandu-i pe nume pentru ca ti se pare ca o cunosti, daca mai are frati sau surori, ce clasa este ce muzica asculta

| LookAtMeNow a răspuns:

NU iti face conversatia dinainte.Nu interpretezi un rol. Daca vrei ca respectiva fata chiar sa te placa, trebuie sa fii tu insuti.Cu calitati, cu defecte, va aprecia ca te-ai deschis in fata ei.Si daca nu, mai sunt multe altele.Bafta!

| AndreiLascae1 a răspuns:

Salut! Pai, dupa ce o intrebi ce mai faci si ea iti raspunde, banuiesc ca stati asa si va uitati la tastatura dar nu stiti ce sa scrieti, eu zic sa incepi sa ii povestesti ce ai facut astazi, daca au fost ceva intamplari interesante povesteste-i, si dupa ce o sa ii spui astea, ea sigur o sa gaseasca ce sa iti spuna, si tot asa o sa aveti o conversatie care poate tine si 20 h, eu pe bune am avut o conversatie cu o tipa care a tinut 12 orelaughing

| Liviu0001 a răspuns:

Improvizeaza,intreab-o cati ani are, de unde este, ce hobby-uri are, ce vrea sa devina si dupa aia vezi tu cum evolueaza treaba...