| SilentDark a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns!

Am facut un proiect Powerpoint si am adaugat melodie pe fundal. Eu doresc sa il prezint pe un alt PC, insa melodia nu ruleaza decat pe PC-ul meu. Cand intru pe celalalt, trebuie sa ii setez din nou melodia. Cum pot face sa salvez astfel incat la play, sa se auda si sunetul?

Initial l-am salvat in format de prezentare Slide Show, dar la fel, cand rulez nu porneste melodia. Trebuie cumva sa salvez intr-un alt format?

Am nevoie urgent pana maine! Multumesc mult!

1 răspuns:
| MadalinMirelMacovei a răspuns:

Există mai multe modalități de a salva un proiect PowerPoint cu melodie pe fundal astfel încât să se audă și atunci când este deschis pe un alt PC.

Salvați prezentarea împreună cu fișierele media: Când salvați prezentarea, selectați opțiunea "Salvați tot conținutul" sau "Salvați cu fișierele media". Acest lucru va include melodia în prezentare și va asigura că se va auzi atunci când este deschisă pe alt PC.

Utilizați opțiunea "Pack and Go": Aceasta opțiune vă permite să salvați prezentarea împreună cu toate fișierele media asociate, cum ar fi melodia pe fundal. Acest lucru va asigura că melodia se va auzi atunci când prezentarea este deschisă pe alt PC.

Salvați ca un fișier PDF: Salvați prezentarea ca un fișier PDF, aceasta va include si melodia si va fi compatibil cu orice calculator.

Salvați ca un fișier video: Salvați prezentarea ca un fișier video, astfel melodia va fi inclusa in acesta si va fi compatibil cu orice calculator.